Login

Haberler

17 Kasım 2015

Türkiye'de bir ilk olan çocuk resim müzayedesinde ziller bu kez Istanbul Park Dedeman Levent'te çaldı

Türkiye'de bir ilk olan çocuk resim müzayedesinde ziller bu kez Istanbul Park Dedeman Levent'te çaldı

Türkiye ve dünyada benzersiz kalite anlayışıyla konuklarını ağırlayan Dedeman Otelleri, bu kez bir sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yapıyor. Türkiye'de bir ilke imza atan, Büyük Ressamlardan Küçük Sanatseverlere Özel Pastel Müzayedesi, İstanbul'da ilk kez Park Dedeman Levent’te gerçekleşti ve 20 profesyonel sanatçının çocuklara özel hazırladığı koleksiyonlar,15 Kasım'da düzenlenen müzayede de satışa sunuldu.


Çocukça Değil, Çocuklar için Resim

Real Collection ile  Park Dedeman Otel Levent'in ortaklaşa gerçekleştirdiği, Büyük Ressamlardan Küçük Sanatseverlere Özel Pastel Müzayede  Dedeman Park Levent'te ailelerin eşliğinde çocuklarla buluştu.

Bilkent Sanat Sokağı'nda bulunan Pastel Galeri'nin hikayesi; babası ile sergi gezen bir çocuğun, yüksekte kalan resimleri görmeye çalışırken çok zorlandığı ve boynunun ağrıdığını ifade etmesiyle ortaya çıktı. Türkiye’de başka bir örneği bulunmayan bu galeride, resimler çocukların boylarına uygun yükseklikte sergileniyor.
Real Collection tarafından, sanat bilincini ve resim sevgisini çocuklara erken yaşlarda kazandırmayı amaçladığı sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Pastel Galeri’nin ardından çocuklara özel yaptığımız farklı ülkelerden yaklaşık 20 profesyonel sanatçının çocuklara özel hazırladığı koleksiyonlar çocukların katılımıyla gerçekleşen müzayedelerde sembolik ücretlerle satışa sunuluyor.

Çocuklarımıza koleksiyonerlik kültürünü tanıtmak amacıyla çocuklar için yapılan 80 resim; İstanbul'da ilk kez ve Türkiye'de üçüncü kez gerçekleştirilen Pastel Müzayede'de  15 Kasım Pazar Günü Dedeman Park Otel Levent'te neşeli ve keyifli görüntülerle sahiplerini buldu.

Müzayede Yöneticisi Rahmi Çöğendez; ‘‘Her duvar bir orijinali hak eder sloganımızla; amacımız 7'den 77'ye sanatı sevdirmek olduğu için çocuklar için yaptığımız özel müzayedelerimize devam ediyoruz. 15 Kasım'da  gerçekleştirdiğimiz müzayedemize verdiği işbirliğinden dolayı Dedeman Park Otel Levent'e ve ilgilerinden dolayı tüm sanatseverlere teşekkür ederiz.” dedi.

Haberler
E-BÜLTEN