Dedeman Ana Sayfa
Login

Destinasyon

Park Dedeman Bostancı

İstanbul; çağ kapayıp açan fethinden, dünya üzerinde iki kıtada da toprağı olan tek şehir olmasından, eşsiz Boğaz manzarasına dünyanın her zaman farklı bir gözle baktığı bir şehirdir olmuştur. Çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve tarihsel süreçte eşsiz bir mozaik hâlini almıştır.

Park Dedeman Bostancı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, dünyanın en büyük metropollerinden birinde faaliyet gösteriyor olmanın verdiği avantajla birçok rahatlığı misafirlerine sunuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30 km mesafede olan otel en yakın metro istasyonuna 200 m, otogara ise 11 km mesafede.

Yakın Çevreler

Bağdat Caddesi

Adını IV. Murat’ın Bağdat seferinden sonra alan Bağdat Caddesi tarihte de önemli bir bağlantı yolu olarak kullanılıyordu. Bugün Kadıköy sınırları içerisinde yer alan Bağdat Caddesi ya da kısaca anıldığı haliyle ‘Cadde’, Kızıltoprak’tan Cevizli’ye kadar uzanmaktadır. Şehrin lüks alışveriş noktalarından biri olarak kabul edilen Bağdat Caddesi dünyaca ünlü markalara ve butiklere ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür. Şehrin her noktasından insanın ziyaret ettiği cadde şehir dışından da misafirlerini de ağırlamaktadır. Anadolu Yakası’nın farklı atmosferinde öne çıkan merkez, kafe ve restoranları, barları, Caddebostan Kültür Merkezi, Oyuncak Müzesi, denize açılan yemyeşil ara sokakları, hemen arkasındaki sahil yolu gibi özellikleriyle genç, yaşlı her yaştan insanın geniş kaldırımlarını arşınladığı keyifli bir kaçamak noktası.

Bostancı Gösteri Merkezi

İstanbul’un çağdaş gösteri merkezleri arasında hatırı sayılır bir öneme sahip olan Bostancı Gösteri Merkezi birçok unutulmaz gösteri ve konserin ev sahibi olan bir kültür & sanat ve eğlence merkezi. Gerek ulaşım kolaylığı gerekse ses ve görüntü özelliğiyle ünlü isimlerin şehirdeki öncelikli adreslerinden biridir. Yaklaşık 3000 kişilik oturma kapasitesiyle hizmet veren BGM, İstanbul’un sadece Anadolu Yakası’na değil Avrupa Yakası’na, hatta ülkenin bütününe hizmet veren, insanları çeken bir adres. Daha önce Sezen Aksu, MFÖ gibi yerli sanatçıların sahne aldığı merkez birçok yabancı sanatçı ve grubu da layığıyla ağırlamıştır. Programı markajınıza almakta fayda var.

Prens Adaları

İstanbul’a, özellikle de Bostancı’ya yakınlıklarıyla dikkat çeken meşhur Prens Adaları ya da İstanbul Adaları, sadece İstanbulluların değil İstanbul’u ziyaret eden herkesin gelip gördüğü, dokusuyla mest eden bir nokta. Toplamda dokuz adet olan adaların bugün sadece beşinde yerleşim bulunmaktadır. Tarih boyunca yoğunluklu olarak gayrimüslim vatandaşların yaşamını sürdürdüğü adalarda da bu sebeple kültürel bir zenginliğin izleri de sürülebilir. Tarihi köşkleri ve yalılarıyla şehrin keşmekeşinden kaçmak ve farklı dünyalara kapısını aralamak, şehrin trafiğinden kaçmak ve ahşap ya da taş evlerin, sahilin, balık lokantalarının tadını çıkarmak için yönünüzü Adalara çevirin. Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada veya Sedef Adası’na ulaşmak için vapur, motor ve deniz otobüsleri hizmetinizde. Avrupa Yakası’nda Kabataş, Eminönü ve Beşiktaş; Anadolu Yakası’nda ise Bostancı ve Kadıköy adalara ulaşım için merkez noktalar sayılmaktadır; tabii ki en hızlı ulaşım durağının Bostancı olduğunu belirtelim.

Kız Kulesi

İstanbul Boğazı’nda Salacak açıklarında yer alan küçük bir adacık üzerine inşa edilmiş olan yapı, tarih boyunca birçok efsaneye konu olmuş. Bugün bu efsanelerin uzağında tüm heybetiyle yükselen Kız Kulesi artık bir Bar & Restaurant olarak misafirlerini karşılıyor. Adaya ulaşım Kabataş ve Salacak’taki Kız Kulesi İskelelerinden botlarla yapılırken kuledeki işletme farklı hizmetler sunmakta. Kız Kulesi servislerini Kulede Gündüz ve Kulede Akşam olarak iki farklı aralıkta sunuyor. Gündüz servisinin yapıldığı sırada Kule aynı zamanda gezi amaçlı olarak da ziyaret edilebilir. Bu gezide efsaneler sergisini ziyaret edebilirken aynı zamanda fotoğraf arşivine de göz atabilirsiniz. Tarihi öneminin yanı sıra masalsı manzarasıyla büyülen Kız Kulesi kesinlikle görülmeli.

Optimum Alışveriş Merkezi

Optimum Alışveriş Merkezi, Anadolu Yakası’nın kalbi Kadıköy’de yaklaşık 9 milyon ziyaretçiye hizmet veriyor. Birçok yerli ve yabancı markanın karmasıyla müşterilerine geniş bir yelpaze aralığında seçenekler sunan Optimum Alışveriş Merkezi Outlet konseptine ait mağazaları da bünyesinde bulundurmakta. Bu sayede her kesimden ziyaretçiye ulaşan alışveriş merkezi kaliteli markaların meraklılarına ulaşmasında aracı görevini üstleniyor. Merkezi konumunun getirdiği ulaşım kolaylığının yanında ferah bir atmosferi bulunan alışveriş kompleksi şehrin önemli adreslerinden biridir.

Palladium Alışveriş Merkezi

34,000 m2’lik bir alanda hizmet veren Palladium Alışveriş Merkezi’nin toplamda 190 mağazası vardır. Aynı zamanda rezidans kültürünün de önemli temsilcilerinden biri olan Palladium markası yaşam merkezi olarak dikkat çekiyor. Yerli ve yabancı çok sayıda markaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezi müşterilerine zengin seçenekler sunmakta. Lüks markaları bünyesinde bulunduran merkez konumu dolayısıyla da rahat ulaşabileceğiniz bir adres

Yakınlardaki Dedeman Otelleri

E-BÜLTEN