Dedeman Ana Sayfa
Login

Destinasyon

Denizli

  • Pamukkale
  • Hierapolis
  • Columns of Hierapolis

Pamukkale’nin doğal ve ruhani görüntüsünün tam ortasında konumlanan Dedeman Park Denizli, tarihi dokunun olduğu kadar aynı zamanda modern ticaret yollarının da kesiştiği bir mevkidedir. Bin yıldan fazladır doğal kaynaklarının insan vücudunu onarıcı özelliği sebebiyle hayli rağbet gören bölge, bugün Anadolu’nun sanayi ve ticaret merkezi olmuştur. Ormanlık tepeleri, antik kentleri ve doğal kaynakları ile sayısız medeniyete ev sahipliği yapan bölgedeki tarihi kalıntılar modern şehrin etrafını çevrelemekte ve manzaranın güzelliğini eşsiz kılmaktadır. Otelimiz, tüm görülecek yerlere çok yakın mesafededir.

Dedeman Park Denizli’ye ulaşmak çok kolaydır. Otelimiz, Denizli Çardak Havaalanı’ndan taksi ile sadece 30 dakika mesafededir ve Pamukkale içerisindeki şehirlerarası otobüs terminaline 10 kilometre uzaklıktadır. Bütün önemli iş merkezlerine ve sanayi bölgelerine arabayla 10 dakika mesafede bulunan otelimize ister iş için ister çevreyi gezmek ve keşfetmek için gelmiş olun; Dedeman Park Denizli, sizin için ve size özel oteldir.

Yakın Çevreler

Kremlin Sarayı

Şehrin kalbi şüphesiz Kremlin Sarayı. Burası aslında sadece bir saray değil, saraylar ve kiliselerden oluşan devasa bir kompleks. Siyasi güç burada 12. yüzyıldan beri faaliyette. Kırmızı tuğlalı duvarları ve 18 adet kulesiyle Kremlin şehrin ilk gidilmesi gereken noktalarından. Rusça sözlükte ‘kremlin’ kelimesinin karşılığı kale, hisar ve şato. Ülke genelinde bu isimle pek çok yer olsa da şüphesiz tüm dünyanın aklına Rus çarlarının ikamet ettiği, Bizans ve İtalyan etkileri taşıyan Kremlin Sarayı gelir. Rusların Moskova Kremlini de dediği bir göz alıcı yapı, kraliyet sarayı kimliğinin yanı sıra Rusya’nın dini merkezlerinden biri de olmuş. Saray hem büyüklüğü hem de iziler nedeniyle tümüyle gezilemese de Kraliyet Mezarlığı, Hz Meryem’in Göğe Yükseliş Kilisesi, Bildiri Kilisesi, Çan Kuleleri Kompleksi ve Devlet Mücevher Fonu Müzesi görülmesi gereken kısımları.

Laodikeia Antik Şehri

Denizli’ye 5 kilometre uzaklıktaki Lycos Nehri’nin yanına, Antiokus Teos II tarafından MÖ 263 yılında kurulan antik şehrin bugün, bozulmuş kolonları ve yapıları görülebilmektedir. Ayrıca, kalıntılar arasında mutlaka görülmesi gereken bir Roma hamamı mevcuttur.

Atatürk ve Etnografya Müzesi

Denizli’de bulunduğu süre boyunca Atatürk’ün kaldığı klasik bir Denizli tarzı odayı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda, otantik giysileri, silahları ve yaşam tarzıyla 40 sene önce tipik bir Denizli ailesinin hayatının neye benzediğini göstermek amaçlı ayrılmış bu odada, döneme ait birçok harika örnek görülebilmektedir.

Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi

Hierapolis antik kentinde bulunan dev Roma hamam kompleksinde, bir kütüphane ve spor salonu bulunmaktadır. 1984’den bu yana eski hamam, Hierapolis Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmaktadır. Hierapolis kazılarından çıkan sanat eserleri ve el yapımı kalıntıların yanı sıra Laodikeia, Colossae, Tripolis, Attuda ve Lycos Vadisi’nin diğer kasabalarındaki buluntular da burada sergilenmektedir.

Hierapolis Antik Şehri

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Hierapolis’e adımınızı attığınız anda neden bu antik şehrin gelecekte de var olması gerektiğini anlayacaksınız. MÖ 2. yüzyıldan beri kaplıca olarak kullanılmış olan bölgede; büyük hamam, tapınak, tiyatro, havuzlar ve kapılar bulunmaktadır. Hala bazı antik havuzların yaz aylarında kullanıma açık olması Friglerin mühendislik zekalarının ne kadar gelişmiş olduğunun bir kanıtıdır. Bu becerilerine başka bir örnek, bir manivela ve bağlantı çubuğu ile oluşturularak yapılan, bilinen ilk suyla çalışan büyük kereste makina tavsirinin Marcus Arelieus Ammianos lahdi üzerinde bir kabartma çizim halinde bulunmasıdır.

Pamukkale Travertenleri

Traverten; çok yönlü, çeşitli nedenlerle ve ortamlara bağlı, kimyasal reaksiyon sonucu çökelme ile oluşan bir kayadır. Pamukkale çevresinde meydana gelen jeolojik olaylar geniş bir bölgeyi etkilemiştir. Termal su, kaynaktan çıktıktan sonra uzun bir yol kat eder ve çökeltileri traverten denilen dondurulmuş beyaz kalsiyum halini alır. Travertenler, bir doğa mucizesi olarak bölgenin en turistik yapısıdır ve kendine ezelden beri ziyaretçi çekmektedir.

Colossae Antik Şehri

Lycus Nehri üzerindeki diğer bir Frig kenti olan Colossae, neredeyse hiçbir noktası kazılmamış bir antik kent olarak bilinmektedir; ancak ilginç bir efsanesi vardır. Efsaneye göre, bölgedeki Ortodoks kilisesi putperestler tarafından tahrip edileceği sırada Mikail putperestlere görünmüş ve kiliseyi kurtarmıştır.

Yakınlardaki Dedeman Otelleri