Dedeman Ana Sayfa
Login

Destinasyon

İstanbul

  • İstanbul
  • İstanbul
  • İstanbul
İstanbul'un cazibeleri, ziyaretçilerini bin yıldır bu ticaret, iş ve kültür merkezine çekmektedir. Şehrin en canlı ve modern bölgenin merkezinde konumlanan Dedeman İstanbul Otelleri; iş, gezi ve konferanslar için yaptığınız seyahatlariniz için mükemmel bir İstanbul konaklama seçeneğidir. Dedeman Otel, ayrıca finans ve iş merkezleri ve Kongre Vadisi'ndeki toplantılara katılmak adına mükemmel bir konumda yer almaktadır. Her iki köprüye yakın olan konumu, Anadolu yakasına geçişi kolaylaştırmaktadır. Otel, İstanbul'u bugünkü dinamik metropol yapısına kavuşturan tarihi yapıları Tarihi Yarımada'ya sadece 20 dakika uzaklıktadır.
Misafirlerimiz Otelimizi, kendilerine uygun ve etkin ulaşım seçeneklerinden herhangi birini, servis kalitemizin her zaman yüksek standartlarda olduğuna emin olarak, gönül rahatlığı ile seçebilirler. Otelimiz, Atatürk Uluslararası Havalimanı'ndan araba ile 30 dakika mesafededir. Sadece 500 metre uzaklıkta olan ana metro hattı, İstanbul'un en çok rağbet gören yerleri ile otel arasındaki bağlantıdır. Ayrıca otelden taksi ile şehrin yerli ve uluslararası birçok finans merkezi ve bankalarının bulunduğu Maslak ve Levent'e, ek olarak Kongre Vadisi'ne 5 dakika içerisinde varabilirsiniz. Alışveriş ve akşam yemeği için mükemmel seçenekler olan Taksim Meydanı ve Taksim'in zarif ve tarihi yakın çevresi Nişantaşı ve Cihangir'e 15 dakika mesafe mevcuttur. Boğaz tarafında kıyı ve ikonik köprüler neredeyse her odadan ve Roof Bar'dan görülebilmektedir. Otelin Asya kıtası ile arasında sadece bir kilometre olması, Anadolu yakasındaki iş merkezlerine erişilebilirliği kolay kılmaktadır. Ağaçlı yol boyunca kısa bir yürüyüş veya taksi ile kısa bir mesafede bulunan Dedeman Otel İstanbul'un bulunduğu cadde üzerine dizilmiş, Astoria Alışveriş Merkezi gibi lüks alışveriş merkezleri bulunmaktadır ve Türk veya dünya mutfağı sunan iyi restoranlar da çevrede mevcuttur.

Yakın Çevreler

Ayasofya

İmparator I. Jüstinyen tarafından 537 yılında açılan, Milet'li İsidoros ve Tralles'li Anthemius'un tasarladığı Ayasofya Katedrali zamanının en etkileyici yapılarından biri olmuş ve bin yılı aşkın bir süre boyunca Bizans İmparatorluğu'nun parlak başarılarının bir simgesi haline gelmiştir. 15. yüzyılda İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş ve yıllar içerisinde minareler, türbeler ve çeşmeler eklenmiştir. Semaların temsili için tasarlanan 56 metrelik dev yüksek kubbe, yüzyıllar boyunca bir mimari harika olarak kabul edilmiştir; fakat en az kubbe kadar, Ayasofya'nın iyi korunmuş Bizans mozaikleri de etkileyicidir.

Galata Kulesi

Panoramik şehir ve deniz manzarasına sahip kule, 1348 yılında İstanbul'un Ceneviz ticaret topluluğu tarafından yaptırılmıştır. İstanbul'un bir simgesi haline gelen 62 metrelik kuleye dünyanın her yerinden ziyaretçi gelmektedir.

Kapalıçarşı

İpek Yolu üzerinde seyahat eden deve üzerindeki tüccar kervanlarının Kapalıçarşı'da durup dinlendikleri günler geride kalsa da, çarşının kurulduğu 1493 tarihinden beri çarşı içerisindeki, süslü tavanlar dahil olmak üzere, yapı ve düzen hemen hemen değişmeden bugüne gelmiştir. Kapalıçarşı'nın labirent gibi olan koridorlarından geçerek sayısız mağazaya uğrayabilir veya avlusunda oturup çay keyfi yapabilirsiniz.

Mısır Çarşısı

Yeni Camii'nin arkasında Haliç'e bakan Mısır Çarşısı, 17. yüzyılda Mısır'dan alınan vergilerle inşa edilmiştir. Aktarlarıyla meşhur olan çarşıda egzotik baharatlar ve yağlar dışında kurutulmuş meyveler, havyar ve Türk lokumu da, genelde Kapalıçarşı'dan daha düşük fiyatlarda bulunabilmektedir. Mısır Çarşısı bölgedeki ticaret merkezidir; fakat aynı zamanda çevresindeki yerel esnafta Türk kahvesinden baharata, peynirden zeytine kadar birçok seçenek bulunabilmektedir.

Sultan Ahmet Camii

Görkemli kubbeleri ve balkonlu minareleri ile Sultan Ahmet Camii, İstanbul'un en çarpıcı mimari eserlerinden biridir. Sultan I. Ahmet (1603 - 1617) döneminde inşa edilmiştir. Bugün, Sultan Ahmet Camii İstanbul'un altı minareli tek camisidir ve dini etkinliklerin merkezi olmaya devam etmektedir. Cami; mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği ve büyük kubbesi genelde mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için yurtdışında "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak bilinmektedir.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, 23 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet'in 1453 yılında İstanbul'u fethetmesi ve Osmanlı İmparatorluğu başkenti ilan etmesinin ardından Osmanlı padişahlarının yaklaşık 300 yıl boyunca evi ve makam sarayı olmuştur. Saray'ın inşaatı, 1459 ve 1478 yılları arasında sürmüş ve hızlı bir şekilde yaşam alanlarının ve idari ofislerin olduğu geniş bir kompleks haline gelmiştir. Saray'ın düzeni, birbiriyle iç içe geçen avlulardan oluşmaktadır ve içeriye doğru gidildikçe çok daha dışarıya kapalı, özel alanlar haline gelmektedir.

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı'nın MÖ 532 yılında inşa edildiği düşünülmektedir. Büyük Bizans Sarayı'nın mahzeni olarak kullanılmıştır. 300'den fazla olan sütunları, bir ormanı anımsatmaktadır. Yerebatan Sarnıcı'nın en önemli noktaları; iki sütunun altında kaide olarak kullanılan iki Medusa başıdır.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi; modern hayatın kalbini oluşturmaktadır. İstanbul'un bu 3 kilometrelik caddesi, kültürel aktivitelerin, yemek yerlerinin ve gece hayatının en canlı olduğu noktalardan biridir. Çevresinde bulunan mağaza ve restoranlarla bir dizi olanak sunan İstiklal Caddesi, ayrıca 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden bazılarını barındırdığı için UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir. Caddeyi boydan boya geçen nostaljik tramway, çevreye daha dikkatli bakabilmek için eğlenceli bir seçenek olmaktadır.

Yakınlardaki Dedeman Otelleri

E-BÜLTEN