Dedeman Ana Sayfa
Login

Destinasyon

Dedeman Oskemen Tavros

Doğu Kazakistan’da bulunan Oskemen, Altay Dağları’nın eteklerinde, Ulba ve İrtiş nehirlerinin kesiştiği noktada yer alıyor. Kazakistan son dönemdeki yatırımları ve doğal zenginliklerinin işlenmeye başlaması ile dünya ekonomisinin önemli bir üyesi oldu.

 

Dedeman Oskemen Tavros şehrin merkezinde, İrtiş Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Oskemen Havaalanı’na 10 km, kent meydanına ise 500 m uzaklıkta. Otelin yakınındaki ulaşım ağları yardımıyla kültürel ve sanatsal merkezlere kolayca ulaşılabiliyor. Şehrin önemli buluşma merkezlerinden buz hokeyi salonu otele yalnızca 2 km uzaklıkta; konser alanı, restoranlar, alışveriş merkezleri ise yalnızca 1 km mesafede. İrtiş Nehri’nin yakınındaki gezilebilecek yerler ise otelin 200 m yakınında.

Yakın Çevreler

Etnografya Müzesi

1968 yılında kurulan müze şehir üniversitesi içinde yer alıyor. İrtiş Nehri kıyısındaki müzede Kazakistan ve Rusya tarihine dair eserleri bulabilirsiniz.

Maksim Gorki Caddesi

Şehrin en önemli caddesi olan Maksim Gorki Caddesi üzerindeki alışveriş merkezlerinden hediyelik eşya alabilirsiniz. Cadde boyunca uzanan binalar ise Kazakistan mimarisinden güzel örnekler sunuyor.

Şehir Heykelleri

Oskemen’de şehrin geneline yayılmış olan ünlü yazarlar, bilim insanları ve Kazakistan tarihinin önde gelen isimlerine ait şehir heykelleri görülebilir. Eserler arasında ünlü Rus yazar Pushkin’in ve ünlü Türkolog Altay Amanjolov’un da heykellerini görmek mümkün.

Andreevskij Kilisesi

Irtysh Nehri kıyısında keyifli bir gezintiden sonra şehrin en ihtişamlı dini yapısı olarak özgün mimarisiyle dikkat çeken Andreevskij Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Strelka

Irtysh ve Ulba nehirlerinin kesişim noktasında kalan Strelka, aynı zamanda ulusal savaşa ithafen yapılmış Savaş Anıtı’nın da adresi. Akşamüstü bir şeyler içip vakit geçirmeye oldukça uygun.

Kirov Parkı

Kirov (Zhastar) Park, iyi havalarda akın edilen, müzik sesinin eksik olmadığı, şehrin hayat dolu noktalarından. Üstelik Kirov Parkı’nda ücretsiz WIFI internet bağlantısı da mevcut.

Yakınlardaki Dedeman Otelleri

E-BÜLTEN