Dedeman Ana Sayfa
Login

Destinasyon

Zonguldak

  • Safranbolu
  • Amasra
  • Old Traditional Safranbolu House

Zonguldak, doğal güzelliklerinin yanında ayrıca gelişen bir sanayi merkezi olan, yeryüzündeki nadir yerlerden biridir. Osmanlı döneminden beri önemli bir liman olan Zonguldak’ta 19. yüzyılda kömürün keşfiyle birlikte kömür madenciliği patlaması yaşanmış ve bu patlama Hristiyanlar tarafından kullanılan çok sayıdan antik mağara, konut ve ibadethanenin keşfine yol açmıştır. Bölgenin gür ormanları ve nefes kesen dağ ve deniz manzarası ile bugün birçok ziyaretçiyi kendisine çeken Zonguldak, İstanbul için çok önemli bir kömür tedarikçisi olmaya devam etmektedir.

 

Otelimiz, Ankara Esenboğa Havaalanı’na 270 kilometre mesafede olup servis ile kolayca ulaşılabilmektedir. Modern kent merkezine sadece bir kilometre uzaklıkta bulunan otelimizden, tüm önemli iş ve turistik merkezlere de kısa bir yürüyüş veya araba ile ulaşılabilmektedir. Kısaca; ister son teknoloji ile örülmüş toplantı salonlarımızda konferanslara katılmak için, ister bu ilham verici bölgeyi keşfetmek için gelmiş olun; Dedeman Zonguldak sizi en iyi şekilde ağırlamak için beklemektedir.

Yakın Çevreler

Amasra

Küçük bir deniz liman kenti olan Amasra, plajları ve doğal güzelliği ile önemli bir Karadeniz turizm merkezi haline gelmiştir. Amasra’daki Büyük Ada ve Tavşan Adası mutlaka ziyaret edilmelidir. Kendine özgü tarihi Osmanlı evlerinin yanı sıra adalardaki dağ ve muhteşem deniz manzarası Amasra’yı keşfetme nedenleri arasındadır.

Safranbolu

Tarihi Osmanlı evleri ve yaprakların uçuştuğu Arnavut kaldırımlı sokaklar, Safranbolu’yu ziyaret edenleri anında büyülemektedir. 1994’den beri UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu, uzun zaman önce üç büyük kervansarayı ile ticaret dünyası için çok önemli bir yerdi. Tarihi geçmişi, mevcut olan tarihi binaları ve el yapımı bulgular ile bugün turistik değerini korumaktadır. Şehrin adı, safran üretiminden gelmektedir.

Cehennemağzı Mağaraları

Zonguldak’a geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında, var olan sayısızca ünlü mağaraları gelmektedir. Cennet ve Cehennem adlı dev obruklar, mağaralara sizi götürmektedir. Cennet’in altında bulunan 300 adım ile inilen mağaralardan birinde 5. yüzyıla ait bir manastırın kalıntıları bulunmaktadır.

Karadeniz Ereğlisi

Sadece 45 dakkalık uzaklıkta bulunan kumsallar, görülmeye değer birer doğa harikasıdırlar. Rahatlatıcı muhteşem sahil ve deniz manzarası eşliğinde sörf yapmak veya Karadeniz’in ferahlatıcı sularında yüzmek isteyenleri hala bakir kalmış bir doğa ile buluşturmaktadır.

Harmankaya Şelalesi

Zonguldak’taki tartışmasız en çarpıcı doğal güzellik Harmankaya Şelalesi’dir. Kıyıdan yükselen, dağların arasındaki bu şelale, daha kendine münhasır ve yüce olamazdı. 4 kilometrelik yolu yürüyerek Harmankaya Şelalesine ulaşabilir ve altındaki küçük gölde yüzebilirsiniz.

Yakınlardaki Dedeman Otelleri

E-BÜLTEN