Dedeman Ana Sayfa
Login

Gezi Planlama

Destinasyon Levent

Tarih boyunca imparatorluklara başkentlik, medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kıtaları buluşturan büyülü şehir İstanbul’un iş ve alışveriş hayatının kalbinin attığı Levent semtinde konumlanan Park Dedeman Levent, bu köklü kentin eğlence ve sanat mekanlarıyla kültürel miras ve zenginliklerinin bulunduğu tarihi yarımadaya da kolaylıkla ulaşılabilecek ideal bir noktada yer alıyor. Uluslararası Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanları ve Anadolu yakasına bağlanan köprü ve otoyolların üzerindeki merkezi konumunun yanı sıra, Park Dedeman Levent, şehrin en önemli ulaşım ağı olan metronun da hemen yanı başında yer alıyor. Kanyon, Özdilek, Metrocity ve Zorlu Center gibi seçkin AVM’ler ve farklı mutfaklara sahip şık restoranlar ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi gibi dünyaca ünlü gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan etkinlik mekânlarının sıralandığı Levent’te, eşsiz konumuyla Park Dedeman Levent, İstanbul’u her yönüyle keşfetmek isteyenler için debenzersiz bir şehir deneyimi fırsatı sunuyor. Şehrin kozmopolit yapısına ayna tutan, bağımsız sanat galerileri, müzeler ve tarihi eserlerin sıralandığı Taksim ve Cihangir bölgesi, lüks ve özel tasarım butikleriyle ünlü Nişantaşı, Boğaziçi sahil şeridinin büyüleyici semtleri Ortaköy ve Bebek ile kentin kültür mirasının merkezi Sultanahmet ve çevresine sadece birkaç kilometre uzaklıkta olan Park Dedeman Levent, metro dışındaki toplu taşıma araçlarına da kısa bir yürüyüş mesafesinde. Park Dedeman Levent ayrıca Anadolu Yakası’nın gözde semtleri Kadıköy, Bağdat Caddesi ve Kalamış’a da İstanbul’un ikonik vapurlarıyla yapılan keyifli bir Boğaz yolculuğu uzaklığında.

Yakın Çevreler

Ayasofya

İmparator I. Jüstinyen tarafından 537 yılında açılan, Milet'li İsidoros ve Tralles'li Anthemius'un tasarladığı Ayasofya Katedrali zamanının en etkileyici yapılarından biri olmuş ve bin yılı aşkın bir süre boyunca Bizans İmparatorluğu'nun parlak başarılarının bir simgesi haline gelmiştir. 15. yüzyılda İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş ve yıllar içerisinde minareler, türbeler ve çeşmeler eklenmiştir. Semaların temsili için tasarlanan 56 metrelik dev yüksek kubbe, yüzyıllar boyunca bir mimari harika olarak kabul edilmiştir; fakat en az kubbe kadar, Ayasofya'nın iyi korunmuş Bizans mozaikleri de etkileyicidir.

Dolmabahçe Sarayı

Avrupa sanatı üslüplarının bir karışımı olarak 1843-1856 yılları arasında inşa edilmiştir. Dünyadaki saraylar içerisinde en büyük balo salonuna sahip bu saray iç dekorasyonu, ipek halı ve perdeleri, mobilyaları ve diğer tüm eşyları eksiksiz olarak orijinal haliyle günümüze gelmiştir. Dolmabahçe Sarayı, mevcut hiçbir sarayda bulunmayan zenginlik ve ihtişama sahipbir sahil sarayıdır. Duvar ve tavanlar devrin Avrupalı sanatkârlarının resimleri ve tonlarca ağırlığında altın süslemeleri ile dekore edilmiştir. Saray 1984 yılından beri müze olarak hizmet vermektedir. Ayrıntıları anlatmakla bitirilmiyecek olan bu tarihe şahitlik etmiş ihtişamlı saray, İstanbul’da görülecek yerler arasında ilk sıralarda.

İstanbul Modern

İstanbul Modern, ev sahipliği yaptığı sosyal programlar ve eğitim projeleriyle klasik müze anlayışını kentte ilk yıkan adreslerden biri. Müzede hem yerleşik hem de süreli sergiler gerçekleştiriliyor. Fotoğraf ve resim sergilerinin yanı sıra enstalasyon çalışmalarına da yer veriliyor.  İstanbul Modern’in soluklanabileceğiniz bir kafesiyle birlikte sanatla ilgili materyal bulabileceğiniz bir kütüphanesi de var. Sinemasında ise her yerde bulamayacağınız bağımsız filmler gösteriliyor.

Galata Kulesi

Panoramik şehir ve deniz manzarasına sahip kule, 1348 yılında İstanbul'un Ceneviz ticaret topluluğu tarafından yaptırılmıştır. İstanbul'un bir simgesi haline gelen 62 metrelik kuleye dünyanın her yerinden ziyaretçi gelmektedir.

Kapalıçarşı

İpek Yolu üzerinde seyahat eden deve üzerindeki tüccar kervanlarının Kapalıçarşı'da durup dinlendikleri günler geride kalsa da, çarşının kurulduğu 1493 tarihinden beri çarşı içerisindeki, süslü tavanlar dahil olmak üzere, yapı ve düzen hemen hemen değişmeden bugüne gelmiştir. Kapalıçarşı'nın labirent gibi olan koridorlarından geçerek sayısız mağazaya uğrayabilir veya avlusunda oturup çay keyfi yapabilirsiniz.

Mısır Çarşısı

Yeni Camii'nin arkasında Haliç'e bakan Mısır Çarşısı, 17. yüzyılda Mısır'dan alınan vergilerle inşa edilmiştir. Aktarlarıyla meşhur olan çarşıda egzotik baharatlar ve yağlar dışında kurutulmuş meyveler, havyar ve Türk lokumu da, genelde Kapalıçarşı'dan daha düşük fiyatlarda bulunabilmektedir. Mısır Çarşısı bölgedeki ticaret merkezidir; fakat aynı zamanda çevresindeki yerel esnafta Türk kahvesinden baharata, peynirden zeytine kadar birçok seçenek bulunabilmektedir.

Sultan Ahmet Camii

Görkemli kubbeleri ve balkonlu minareleri ile Sultan Ahmet Camii, İstanbul'un en çarpıcı mimari eserlerinden biridir. Sultan I. Ahmet (1603 - 1617) döneminde inşa edilmiştir. Bugün, Sultan Ahmet Camii İstanbul'un altı minareli tek camisidir ve dini etkinliklerin merkezi olmaya devam etmektedir. Cami; mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği ve büyük kubbesi genelde mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için yurtdışında "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak bilinmektedir.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, 23 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet'in 1453 yılında İstanbul'u fethetmesi ve Osmanlı İmparatorluğu başkenti ilan etmesinin ardından Osmanlı padişahlarının yaklaşık 300 yıl boyunca evi ve makam sarayı olmuştur. Saray'ın inşaatı, 1459 ve 1478 yılları arasında sürmüş ve hızlı bir şekilde yaşam alanlarının ve idari ofislerin olduğu geniş bir kompleks haline gelmiştir. Saray'ın düzeni, birbiriyle iç içe geçen avlulardan oluşmaktadır ve içeriye doğru gidildikçe çok daha dışarıya kapalı, özel alanlar haline gelmektedir.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi; modern hayatın kalbini oluşturmaktadır. İstanbul'un bu 3 kilometrelik caddesi, kültürel aktivitelerin, yemek yerlerinin ve gece hayatının en canlı olduğu noktalardan biridir. Çevresinde bulunan mağaza ve restoranlarla bir dizi olanak sunan İstiklal Caddesi, ayrıca 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden bazılarını barındırdığı için UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir. Caddeyi boydan boya geçen nostaljik tramway, çevreye daha dikkatli bakabilmek için eğlenceli bir seçenek olmaktadır.

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı'nın MÖ 532 yılında inşa edildiği düşünülmektedir. Büyük Bizans Sarayı'nın mahzeni olarak kullanılmıştır. 300'den fazla olan sütunları, bir ormanı anımsatmaktadır. Yerebatan Sarnıcı'nın en önemli noktaları; iki sütunun altında kaide olarak kullanılan iki Medusa başıdır.

Cevahir Alışveriş Merkezi

Türkiye’nin en eğlenceli alışveriş merkezi İstanbul Cevahir, 6 kata yayılan toplam 200’den fazla ziyaretçilerine yılın 365 günü kusursuz bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi ,  vizyon filmleri, leziz tatlar, kapalı temalı oyun parkı alanıyla sınırsız eğlence; yeni bir yaşam tarzında bir araya getirirken, ziyaretçilerin tüm aile üyeleriyle birlikte yaşayacağı keyifli bir alışveriş ortamı hazırlıyor. Dünyanın önde gelen markalarına ev sahipliği yapmanın getirdiği keyifli alışveriş anlayışı, farklı ve ilkleri yaşatan etkinlikleriyle ziyaretçileri için sosyal hayatın içinde vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir.

Kanyon Alışveriş Merkezi

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi markaları, gurme restoranlar, kafeler, sinemalar, parlak ışıklar, büyüleyici görüntüler, sesler, açık hava performansları, sağlık ve spor merkezi, 4 katta 140 mağazayla eğlence ve alışveriş imakanı ile keyifli vakit geçirme imkanı sunmaktadır.  Şekli bir kanyonu andırdığından bu ismi alan kompleks açık, yarı açık ve kapalı mekanlardan oluşan bir alışveriş merkezidir.

İstinye Park AVM

Eylül 2007’den beri açık ve kapalı alışveriş mekanları ile farklı beğeni ve ihtiyaçlara cevap veren İstinyePark, 147 giyim mağazası ve Türk pazarına ilk kez giriş yapan 41 yeni markanın yanı sıra dünya mutfaklarından çok seçenekli restoranlarıyla tüm alternatifleri aynı anda sunan tek alışveriş merkezi olma özelliğini koruyor. Cam kubbesi ve açık yeşil alanlarıyla, kapalı alanda bile günün her saatinin keyfini çıkarmanızı sağlayan İstinyePark, ziyaretçilerine kapalı alan konforunu ve açık alan ferahlığını aynı anda yaşatıyor

Yakınlardaki Dedeman Otelleri