Dedeman Hotels & Resorts International
GAZİANTEP
GAZİANTEP

 

Antepfıstığı

Yörenin sahip olduğu en özel tatlardan biri olarak öne çıkan Antepfıstığı, 4000-5000 yıllık geçmişi ile Gaziantep'in de sembolüdür. Çerez olarak tüketiminin yanı sıra, şekerleme ve tatlı (özellikle baklava ve çikolata) sanayinde, dondurma yapımında, aroma katkısı olarak kullanılan Antepfıstığı, enerji kaynağıdır ve besin değeri açısından oldukça değerlidir.

İnsan vücudunun temel gıda gereksinimlerini karşılayabilen bileşenleri içermesinin yanı sıra vücut fizyolojisi ve metebolik fonksiyonları üzerinde pozitif etkileri olan Antepfıstığı “fonksiyonel gıda” olarak kabul edilmektedir. 100 gram Antepfıstığı vücudun günlük protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının % 35’ini, yağ ihtiyacının ise önemli bir kısmını karşılar.

Antepfıstığı ve fıstıklı gıda ürünleri bir çok mekanda Anteplilerin ve turistlerin beğenisine sunulur. Şehrin içinde bulunan Fıstık Müzesi’nde de fıstığın dalından sofraya yolculuğu anlatılmaktadır.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Gaziantep
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0