Dedeman Hotels & Resorts International
GAZİANTEP
GAZİANTEP

 

Bakırcılar Çarşısı
Bakırcılar Çarşısı

 Bakırcılar Çarşısı

Yaklaşık dört yüzyıldır çekiç seslerinin eksik olmadığı Bakırcılar Çarşısı, ahşap kaplamalı dükkanları ve taş döşenmiş sokakları ile ziyaretçilerini adeta başka bir döneme götürmektedir. Çarşı, aslında birçok el sanatı ustasının üretim yaptığı bir çarşılar kompleksidir. Çarşıya adını veren bakırcılık sanatı, bakır eşyaların mutfak başta olmak üzere şehir kültüründe halen önemli bir yer kaplaması nedeniyle varlığını günümüzde de devam ettirmektedir. Bakır eşyalar Antepliler için olduğu kadar turistler için de oldukça popüler bir hediyelik eşyadır.

Ancak Bakırcılar Çarşısı’nın büyüsü ne turistlerin geleneksel alışveriş deneyimlerinde ne de bakırın ışıltısındadır. Büyü, sabah dükkanını açan ustaların muhteşem eserlerini ortaya çıkarmak için birbiri ardına bakıra ustaca vurduğu çekiç seslerindedir. Bu öyle bir senfonidir ki, yüzlerce yıldır ustadan çırağa aktarılan notaları, insandan bakıra ve bakırdan insana geçen sonsuz bir döngüden ilham alır. Bakır ustaları, ortada bir orkestra şefi olmamasına rağmen hangi notayı sert hangisini yumuşak basacaklarını bilir ve o nazik bakır malzemeyi deneyimli vuruşları ile harika bir esere çevirirler.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Gaziantep
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0