Dedeman Hotels & Resorts International
GAZİANTEP
GAZİANTEP

 

Baklava

Hayatın bu kadar içine işlemiş olan baklava, hayatlarımızı adeta bir sanat eseri gibi süsler. Zira Anteplibaklava ustalarına göre iyi bir baklava insanın beş duyusuna hitap etmelidir. Baklava öncelikle iyi pişirilmiş, güzel kabarmış olmalı ve altın sarısı rengi ile göze hoş görünmeli; elinize aldığınızda fazla şerbetten ağırlaşmış değil hafif olmalı; taze antepfıstığı ve mis gibi sadeyağ kokmalı; ısırdığınızda ince açılmış yufkaların hışırtısı duyulmalı ve son olarak da damağınızda eşsiz bir tat bırakmalıdır. Bu aşamalardan başarı ile geçebilen bir baklava aslında bir sanat eseridir ve ustası muhteşem eseri ortaya çıkarmak için müthiş bir emek vermiştir.

Baklava ustasının bu sanat eserini nasıl ortaya çıkardığını, eserin yapım sırasında hangi aşamalardan geçtiğini ve ortaya hem görüntü hem tat olarak muhteşem bir eser çıkarabilmek için gerekli püf noktalarını Antep’teki Baklava Müzesi’ni ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Gaziantep
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0