Dedeman Hotels & Resorts International
DEDEMAN İSTANBUL'A GELSEN!
DEDEMAN İSTANBUL'A GELSEN!

AYRICALIKLARI YAŞAYACAKSIN

İslam Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesi  
İslam Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesi  

İslam Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesi  

İslam Bilim Tarihçisi Prof. Dr. Fuat Sezgin tarafından 2008 yılı Mayıs ayında açılan müze, Gülhane Parkı’nda saray sur duvarına bitişik Has Ahırlar Binası’nda yer almaktadır. 3 bin 500 metrekarelik sergi alanına sahip müze, toplam 570 alet, maket ve model koleksiyonu ile alanında Frankfurt’tan sonra dünyada ikinci örnek teşkil eden müze olarak kabul görmektedir.

Arap-İslam yazma eserler üzerinde yıllar süren bilimsel ve tarihsel yoğun çalışmalar ile derlenen eserler, bugün ziyaretçilerine eşsiz bir yolculuğu mümkün kılan eserlerin zeminini oluşturmuştur. Müze, bilim tarihinin değişik disiplinlerdeki evrimini kapsamlı bir şekilde takip etme imkânı sunmaktadır. Astronomi, coğrafya, gemicilik, zaman ölçümü, geometri, optik, tıp kimya, mineraloji, fizik, teknik, mimari ve harp tekniği sahalarına ait eserler sistematik bir düzenle sergilenmektedir.

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, bilimsel eserlerin estetik ve öğreticiliğinin yanı sıra geçmişteki İslam dünyasının bilim tarihindeki sürecini de eserler ve belgeler ortaya koyarak bugüne ve geleceğe ışık tutmaktadır.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON BİZİ ARAYIN
KAPAT
Dedeman İstanbul
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0