PALANDÖKEN
PALANDÖKEN

 

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum şehir merkezine yakınlığı, uzun kayak sezonu ve gece kayma olanağı ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kış spor merkezlerinden biridir.

70 km x 25 km bir alanı kaplayan Palandöken Dağı, 1993 yılında Kış Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Palandöken’de üç büyük kayak merkezi yer alır. Erzurum (Hınıs) Boğazı, Konaklı ve Gez Yaylası.

Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri, toplam uzunluğu 71 km olan 55 kayak pistine sahiptir. Bu pistlerin 5.6 kilometresi gece kayağı için aydınlatılmıştır. Kar kalitesi ve modern tesisleri ile her yıl daha fazla turist çeken Palandöken ve Konaklı, yamaç paraşütü, buz pateni, paintball, buz hokeyi ve buz tırmanışı gibi birçok alternatif aktiviteye de ev sahipliği yapar.

Palandöken Kayak Merkezi, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından tescilli slalom ve büyük slalom için iki piste sahiptir. Erzurum’un güneyinde 3.176 metre rakımda yer alan Palandöken, 5 aylık kayak sezonu, kar kalitesi ve uzun pistleri ile dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biridir. 2011 yılında 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan şehir, Türkiye ve dünya kış turizminin yeni cazibe merkezidir. Kış olimpiyatlarının düzenlenmesine imkân tanıyan Palandöken'deki pistler dünyanın en uzun ve en dik pistleri arasında yer alır.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Dedeman Palandöken
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0