Dedeman Hotels & Resorts International
Park Dedeman Kızılay Ankara
Park Dedeman Kızılay Ankara

 

Aslen garnizon olarak inşa edilen Ankara Kalesi, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, eski Ankara Evleri, camiler ve diğer tarihi yerler de dâhil olmak üzere çeşitli müzelere ev sahipliği yaptığı için Ankara’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. İç kale surlarında bulunan eski Ankara evlerinin çoğu restoranlara ve hediyelik eşya mağazalarına dönüştüğü için yerel lezzetleri tatmak ve kalede geleneksel Türk el sanatları satın almak da mümkündür.

Kaleiçi Mahallesi’ndeki geleneksel Ankara Evleri, mahallenin konumu nedeniyle dar sokakların maksimum alanını kullanacak şekilde planlanmıştır. Çoğunlukla iki veya üç katlı ahşap, kerpiç ve tuğla evlerdir. Evlerde yazın kullanılmak üzere “Cihannuma” adı verilen özel çardaklar vardır. Bu çardaklar eski Ankara evlerine özgüdür. Ahşap tavan yapımında geometrik süslemeler etkileyici bir şekilde kullanılmıştır.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Kızılay Ankara
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0