Dedeman Hotels & Resorts International
DENİZLİ
DENİZLİ

 

Çameli Dağ Bisikleti Maratonu ve Yamaç Paraşütü
Çameli Dağ Bisikleti Maratonu ve Yamaç Paraşütü

Çameli Dağ Bisikleti Maratonu ve Yamaç Paraşütü

Batı Akdeniz ve Güney Ege bölgesi arasında yer alan Çameli’nde her yıl Ağustos ayında düzenlenen Uluslararası Çameli Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası (XCM) bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu kuralları çerçevesinde düzenlenen maraton yarışında uluslararası ve ulusal kategorilerde uzun ve kısa parkurlar katedilmektedir. Çameli merkezindeki Taş Konakları’ndan başlayıp Elmalı köyünde sona eren bisiklet maratonu boyunca bazen asfalt zeminde bazen arazi yolu ve taşlık zeminde pedal çevirerek bisiklet sporunun farklı hislerini yaşayabilirsiniz..

Doğa sporları olanakları ile ilgi çeken ÇameliYaylacık Dağı’nda bulunan yamaç paraşütü pisti sayesinde birçok şampiyonaya ev sahipliği yapmaktadır. 2150 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı, Denizli-Fethiye karayolu güzergahında olup Fethiye’ye daha yakın konumdadır. 1500 metre ile 1800 metre yükseltisinde çam, sedir ve ardıç ağaçları ile örtülü dağın dört tarafı yamaç paraşütü ile uçmaya elverişlidir. Konumu itibariyle, amatör ve profesyonel yamaç paraşütçülerine ve delta kanat sporcularına güvenli ve keyifli uçuşlar sağlamaktadır. Paraşüt atlayışının verdiği adrenalin ve heyecan hissini yaşarken, Çameli’nin zengin bitki örtüsünü, temiz havasını ve doğal güzelliğini keşfetmek ise ayrı bir deneyimdir.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Denizli
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0