Dedeman Hotels & Resorts International
DENİZLİ
DENİZLİ

 

Kale Biberi ve Biber Tatarı
Kale Biberi ve Biber Tatarı

Kale Biberi ve Biber Tatarı

Denizli’nin Kale ilçesinin besin ve organik madde yönünden zengin toprağı ve ılıman iklimi yöreye özgü lezzetli ve tescillenmiş bir biber olan Kale Biberinin yetiştirilmesine olanak tanımaktadır. Kale ve çevresinde yaklaşık yüz yıldır üretimi yapıldığı bilinen Kale Biberi, yörede mikroklima gösteren ve Akçay Havzasını kapsayan lokal bölgede üretilir. Kale Biberi, taze olarak tüketilebildiği gibi kızartma, salça, toz biber, pul biber, közleme, kurutulmuş (kızartma ve haşlama) olarak da tüketilebilmektedir.

Biber Tatarı, bölgeye özgü Kale Biberinden yapılan bir lezzettir. Kuru biberler haşlanır, sapları ve çekirdekleri ayıklanarak yağda kızartılır. Uygun büyüklükte kesilen patatesler kızartılır. Tuz ile sarımsak dövülerek uygun kıvama getirilmiş süzme yoğurdun içine katılır. Kızartılmış biber ve patatesler yoğurdun üzerine döşenir. Soğuk olarak servis yapılır.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Denizli
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0