Dedeman Hotels & Resorts International
DENİZLİ
DENİZLİ

 

Karahayıt ve Yenicekent Kaplıcaları
Karahayıt ve Yenicekent Kaplıcaları

Karahayıt ve Yenicekent Kaplıcaları 

Antik Çağlardan günümüze dek sağlık ve şifa sunan termal kaynaklar, Lykos (Çürüksu) Nehri ile Büyük Menderes Nehri’nin sularıyla hayat bulmaktadır. Pamukkale ilçesi, Karahayıt Kaplıcaları’nda bulunan termal sular ve termal çamur birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçinde bulunan maden oksitleri nedeniyle kırmızı, yeşil ve beyaz renkli tabakalar oluşturan termal su kaynağı ilginç bir görünüme sahiptir. Yılın her döneminde ana kaynağından çıkan termal suyu ve termal çamurun sıcaklığı 58ºC olup zengin mineral içeriği açısından eşsiz bir sağlık kaynağıdır. Pamukkale’deki beyaz renkli travertenlerden farklı olarak kendine özgü kırmızı traverten görüntüsü ile Denizli’de görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Günümüzde Buldan ilçesinde yer alan Yenicekent Kaplıcaları olarak bilinen bölgede, Tripolis Antik Kenti döneminde termal su kaynaklarından tedavi amaçlı yararlanılmıştır. Kaplıcaların şifalı termal suları kalp hastalıkları, tansiyon, romatizma, göz, raşitizm, felç, sinir hastalıkları ve cilt hastalıklarını tedavi edici özelliğe sahiptir.Özellikle termal çamur banyosuyla alınan tedavi cildi gençleştirici ve yenileyici özelliğiyle ilgi görmektedir.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Denizli
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0