Dedeman Hotels & Resorts International
DENİZLİ
DENİZLİ

 

Pamukkale Traventenleri
Pamukkale Traventenleri

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale’nin termal suları tarih boyunca birçok insana şifa sunmuştur. Bu eşsiz güzelliğin ve sunduğu şifanın ününü duyanlar Anadolu’nun farklı kentlerinden Hierapolis’e tedavi amacıyla gelip burada geçici ya da kalıcı olarak konaklamışlardır. Bu eşsiz şifa kaynağından büyülenen hastaların ömürlerini burada tamamladıkları çevredeki mezar buluntularından anlaşılmaktadır.

Hierapolis Antik Kenti’ne hayat veren termal suların oluşturduğu kar beyazı travertenlere dokunmak ise bambaşka bir deneyimdir. Uzaktan bulut tarlasını andıran masalsı görünüme sahip Pamukkale Travertenleritarih ve doğanın kucaklaştığı nadir güzelliklerdendir. Kalkerli yapısı, kar beyazı rengi ve termal suyun sıcaklığı ile tarifsiz bir doku hissi vermektedir. Bu eşsiz doğal güzelliğin özgünlüğünü kaybetmemesi için büyük bölümü koruma altına alınmıştır. Fakat travertenlerin özel dokusunu deneyimleyebileceğiniz ziyarete açık alanlarında şifalı sulara girerek ya da Kleopatra Havuzu olarak da bilinen antik havuzda yüzerek kendinizi Antik Çağın insanları gibi düşleyebilirsiniz.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON
KAPAT
Park Dedeman Denizli
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0