Sürdürülebilir Turizm Politikası - Dedeman Hotels & Resorts International
SAYFA MENÜSÜ

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI

Kültürel Mirası ve Doğal Yaşamı Önemsiyoruz.

Yeşilin kusursuz birleştiği bu şehir de kültürel miraslarımızın göz alıcı güzelliklerini tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte siz değerli misafirlerimize en güzel şekilde sunmayı amaçlıyoruz.

Bu anlayış ile;

YASAL GEREKLİLİKLER

Park Dedeman Gaziantep ailesi olarak tüm ürün ve hizmet süreçlerimizde yasal mevzuata ve hukukun üstünlüğüne saygı duyarak, Ulusal ve Uluslararası Kanunlara ve ilgili diğer kanunlara, uymakla yükümlü olduğumuz diğer şartlara uygun hareket etmek en büyük prensibizdir.

MİSAFİR MEMNUNİYETİ

Misafirlerimiz var olma sebebimizdir. Her bölgeden din, dil, ırk ayırt etmeksizin ağırladığımız misafirlerimizin huzurlu bir tatil yapmaları için bizlere ilettikleri tüm öneri ve şikayetleri takip edip, şikâyet ve önerilerini etik davranış kuralları içerisinde çözümlemek ve misafirlerimizi bu konuda şeffaf şekilde bilgilendirerek, şikayetleri misafirlerimizden gelen olumlu düşüncelere dönüştürmeyi başarıyoruz.

ÇEVREYİ SEV ve DOĞAYI KORU

Yaptığımız tüm faaliyetlerimizde doğal çevreyi korumayı bir ilke edinerek kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak çevre kirliliğinin önlenmesini sağlamayı düşünen, atıklarımızın ise sıfır atık prosedürü kapsamında minim alize edilmesini, geri dönüştürülebilir ürün kullanımını arttırarak doğaya zararsız hale getirmeyi, iklim değişikliğini azaltıcı önlemler almayı, Biyoçeşitliliğin ve ekosistemin korunması gibi konuların uygulanmasında yerel kurum ve kuruluşlarla faaliyetler yaparak bu sistemleri desteklemeye hassasiyet gösteriyoruz.

ENERJİ TASARRUFU

Park Dedeman Gaziantep Otel’imiz enerji tedarikini %100 yenilenebilir enerji üretimi yapan enerjisa firmasından sağlamaktadır. Her yıl enerji verimliliğimizi arttırmak için çalışmalar yapmanın yanı sıra, kayıt altına alınan değerlerden tasarruf planları oluşturarak maksimum uygulama sağlamaya çalışıyoruz. Doğaya katkı yapabilmek adına kendi Güneş Enerji Elektrik Üretim istasyonumuzu kurmakta enerji tasarrufu planlarımızın arasında bulunuyor.

SU TASARRUFU

Doğal kaynaklarımızın azalmasına karşı gereksiz su kullanımından kaçınılmakta olan düşünce yapımızı tüm personelimize ve misafirlerimize bilgilendirmeler yaparak anlatmaya çalışıyoruz. Personelimiz adına su sızıntı ve kaçaklarında neler yapılması konusunda eğitimler vererek boşa harcanan su miktarını en aza indirmeyi hedefliyor ve uyguluyoruz.

İNSANA YATIRIM VE PAYDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİ

Tüm çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızın sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimizdir. Sağlık ve güvenlik bilincini arttırmaya yönelik tüm çalışanlarımıza sürekli eğitimler verilmekte, risk değerleri sürekli gözlemlenip işleyişimiz doğrultusunda insan kaynakları hakkında gerekse teknolojik gelişmeler hakkında ve diğer değişimler konusunda güncellenmektedir.

Tüm çalışma arkadaşlarımız fikir, inanç özgürlüğüne sahip olup kimseye din, dil, ırk, sosyal sınıf, cinsiyet, yaş ve birlik üyeliği gibi konularda ayrımcılık yapılmaksızın; insan haklarının korunması temel prensibimizdir.

GIDA GÜVENLİĞİ ve HİJYEN

Park Dedeman Gaziantep ailesi olarak kalite ve gıda güvenliği ilkelerine uygun ürünler üretmek ve sunmak gıda zinciri boyunca gıda güvenliği yönetim sistemini uygulayarak, hijyen şartlarını üst seviyede tutup paydaşlarımız tarafından kontroller ve denetimlerle sürekli iyileştiriyoruz.

ÇOCUK DOSTU TURİZM

Çocuklarımız geleceğimizin temel taşlarıdır. Onların güven içerisinde özgür oldukları, hiçbir baskıya maruz kalmadan büyümelerini önemsiyoruz. Onlar için titizlikle hazırladığımız bilgilendirme ve programlarla aktivite alanları yaratmayı, bu alan da zekâ ve becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda çocuk dostu turizm sertifikamız ile misafirlere de bu güveni verdiğimizi düşünüyoruz.

YEREL BÖLGE EKONOMİSİNE DESTEK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Yerel ekonomiye olan katkımızın farkındayız. Bu sebeple tedarikçilerimizin ve ham maddelerimizin %75 ‘i yereldir. Bu oranı daha da arttırmak için çalışmalarımız hala devam etmektedir. Sürdürülebilir turizm adına daha az enerji, su, atık üreten, çevre dostu bilinçlerine sahip gerekli sertifikaları mevcut firmalardan satın alımların yapımına önem gösteriyoruz. Bölgesel kalkınma adına faaliyetlere katılarak öncülük ediyoruz.

Size Özel Kampanyalar
Haber bültenimize abone olun ve size özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun...
Siz değerli misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yerel ve uluslararası kalite ve hizmet çalışmalarımız devam etmektedir.
REZERVASYON BİZİ ARAYIN
KAPAT
Park Dedeman Gaziantep
Kişi Sayısı
Yetişkin
1
Çocuk
0